SAYFALAR
Menüler
Arama
Tanıtım Kuşağı 

MİMAR CANER
ANA SAYFA >> HAKKIMDA >> ÖZGEÇMİŞ (CV)

ÖZGEÇMİŞ (CV) 


ÖZGEÇMİŞ
CANER ATASEVEN - MİMAR
Isparta / Türkiye


Doğum :
■ Isparta / 1976

Askerlik durumu:
■ Ankara`da kısa donem askerlik yapıldı.(2001)

Medeni Hali:
■ Bekar

Sürücü belgesi:
■ B sınıfı ehliyet

Eğitim Durumu :
■ Süleyman Demirel Üniversitesi Mimarlık Bölümü 1995-2000
■ İstanbul Üniversitesi Fizik Bölümü(yarım bırakıldı) 1994-1995
■ Afyon Anadolu Lisesi 1988-1994

Yabancı dil :
■ İngilizce - Çok iyi derecede(akıcı): Uluslararası yazışmalar ve görüşmeler seviyesinde.
■ Rusça - Çok iyi(konuşma,anlama ve okuma iyi seviyede)
■ Almanca - Temel seviyede
■ Ukraynaca - Az
■ Azerice, türkmence, özbekçe, kazakça ve tatarca rahatlıkla anlaşılıp diyalog kurulabilmekte.
■ Turkçe - Anadil

Mesleki deneyim : ■ Toplam 11 sene
■ 2009-Halen.. Ataseven Mimarlık Isparta TÜRKİYE - Halen serbest olarak mimarlık, taahhüt ve dekorasyon hizmeti vermekteyim.
■ 2007-2009 Bureau-Veritas;Uluslararası Fransız Müşavir Firma: Kazakistan Almaata’da 180bin m2 ve 270 milyon dolarlık Almaata Finans merkezi kampüsü A klas projesinde Proje müdür yardımcılığı. Yüksel&Turkuaz şirketleri konsorsiyumunda inşaası devam etmekte olan şantiyelerin işveren adına müşavirlik,denetleme ve kontrolünü yürütmekteyiz. Proje müellifi ABD Newyork’tan tanınmış SOM(Dünyanın en yüksek gökdeleni Burj Dubai’nin tasarımcısı) şirketidir. Proje Kazakistan’ın hemen hemen tüm büyük bankalarını,merkez bankasını ve tüm finans sektörlerini barındırmaktadır.
■ 2007 - 2007 GAMA Holding - Moskova’da çok özel bir yapı şantiyesinin idaresi ve sorumluluğu
■ 2005 - 2007 Erbek İnşaat - Ukrayna’nın Yalta şehrinde proje müdürlüğü : Yalta şehrinde 14 katlı, 90 dairelik şehrin en lüks konut projesi şantiyesi, turistik villalar ve otel şantiyelerinin şefliği ve 500 işçilik kampın idaresi görevi. Bu şantiyeler tamamlanmıştır. Üstümde rapor verdiğim tek kişi genel koordinatördü.
■ 2004 - 2005 Gentes Şirketi - 1 yıl Rusya’nın Nevinnomyssk(Stavropol) şehrinde Siberbank Projesinde Proje Müdür yardımcılığı: Rusya'nın en büyük bankası olan Siberbank bölge merkezi binası projelerinin hazırlanması ve uygulaması. Proje müdürü yardımcısı ve şantiye şefi olarak şantiye, teknik ofis ve İstanbul merkez ofis arası koordinasyonun sağlanması, siparişler, yerinde her tür ve her iş kaleminde detay çözümünün yapılıp şantiyede uygulama takibi. Proje tamamlanıp teslim edilmiştir.
■ 2002 - 2004 Haz Marble(Türkiye) & Turner(A.B.D.) ortaklığı - 22 ay Dubai’de ve başkent Abu Dhabi’de dünyanın 7 yıldızlı ikinci oteli olan Konferans Saray Otel projesinde çalıştım ve proje tamamlandı: Dubai’de gökdelen ve başkent AbuDhabi’de dünyanın ikinci 7 yıldızlı oteli Konferans Saray Otel projesinde çalıştım ve proje tamamlanıp teslim edilmiştir. Dünyanın en büyük inşaat ve müteahhitlik firmalarından biri olan Turner(ABD) şirketinin taşeronu olarak çalıştığımız projenin yüklendiğimiz paketi Saray Otel’in granit dış cephe kaplaması, döşeme kaplamaları ve granit dekorasyon işleri,vb.. Projenin toplam bedeli (yaklaşık) 2,5 milyar $ ve bizim yüklendiğimiz paketin bedeli ise 75 milyon $’dır. Yükümlü olduğumuz metraj ise 70 bin m² civarındadır. Şirketteki görevim: Granit kaplama projelerinin çizilmesi, kesim listelerinin hazırlanıp Italya’dan taşların siparişi, getirtilmesi, sahada gelen taşların ve taşların binaya aplikasyonunun kontrolü, yazismalar, metraj bölümü şefliği.
■ 2001 - 2002 Aks İnşaat(İstanbul) - Rusya’nın Sibirya bölgesi Omsk şehrinde, dekorasyon projeleri hazırlanması ve uygulanması:Rusya’nın Omsk şehrinde disko, restoran, casino, alışveriş merkezinden müteşekkil eğlence ve yaşam merkezinin 3 boyutlu dekorasyon projeleri hazırlanması. - proje uygulandı.
■ 2001 - 2001 Varşova/Polonya’ya (Baila Podlaska) Eğlence&Ticaret merkezi ve 5 yıldızlı otel tasarımı.
(İstanbul’da dışarıdan proje alma şeklinde)
■1999 - 2001 Isparta Belediyesi İmar Müdürlüğü’nde 2,5 yıl AR-GE şefliği (Proje tasarım ve şantiye şefliği, denetim, kontrol) Isparta Çarşamba Pazarı projesi(Yarışma projesi, 80 000m2): Alışveriş merkezleri, parklar, cami, yüzlerce dükkan&mağaza, dev katlı otopark, kültür ve sosyal tesisler,vb... ; uygulama&revizyon projesi. - Uygulama aşamasında.
Isparta Davraz mah. üstü komple çelik uzay sistem çatı kaplı çevresi mağazalarla çevrilmiş Pazar kompleksi projesi;Tasarim, uygulama projesi. - Uygulanmakta.
Isparta Halıkent mah. Pazar alanı ve onu çevreleyen dükkanlar, kafeler, mağazalar zinciri ve alışveriş merkezi projesi;Tasarım, uygulama projesi. - Uygulandı. 2001
Isparta dereboyu(7 km) ve şelale rekreasyon, peyzaj projesi: Kafeler, restoranlar, dere yatağı aktiviteleri, kamelyalar,havuzlar,vb...; tasarım ve uygulama. - Uygulandı. 2000
Isparta Yedişehitler Mah. Pazar alanı(üstü uzay kafes çatı kaplı), dükkanlar ve sosyal tesisler kompleksi; Tasarım,uygulama projesi, şantiye kontrol. - Uygulandı. 1999
Isparta Halısarayı arkası sıra dükkanlar projesi, tasarım ve uygulama. -Uygulandı. 1999 (ilk uygulanan projem)

Referanslar :
Magazin Photoshop dergisinin Eylül 2006 (2006/13) sayısında mesleki röportajım yayınlandı.
Kazkommertzbank - Referans mektubu ektedir.
Bureau-Veritas - Referans mektubu ektedir.
Gama Holding - Referans mektubu ektedir.
Sadık Kayıkçı - Gentes Şirketi (Rusya) Siberbank şantiyesi proje müdürü. Referans mektubu ve telefon numaraları hazırdır ve gerektiğinde ibraz edilecektir.
Davut Eskihellaç - Erbek İnşaat genel müdür yardımcısı,Ukrayna. (+380 672318321)
Turner (A.B.D.) sirketi ve Haz Marble (Türk) sirketlerinin genel müdürleri - Referans mektupları ve telefonlari hazırdır ve gerektiğinde ibraz edilecektir.
Abid Yesilkaya - Haz Marble International sirketi sahibi ve genel müdürü. (009712 6760030)
Yusuf Ziya Günaydın - Isparta belediye başkanı, yüksek mimar.Sayfalar Dizin

Son güncelleme: 11.10.2010 | Sayfa Gösterimi: 3838